Wysoki kontrast Mapa strony Czcionka mała Czcionka normalna Czcionka duża
Biuletyn Informacji Publicznej
Szukany tekst powinien być długości pomiędzy 3 a 255 znaków
Zamknij wyszukiwarkę"

Życie w Tanzanii

 

W minionym tygodniu część naszej młodzieży miała możliwość uczestniczyć w prelekcji o Tanzanii, prowadzonej przez panią Łucję Niedobę z Ustronia, założycielkę fundacji Heaven for Africa. Dzięki barwnym opowieściom oraz zdjęciom przekonaliśmy się zwłaszcza o potrzebie budowy studni, które zapewnią dostęp do wody pitnej. Tematyka ta wpisuje się w realizowany w naszej szkole w bieżącym roku projekt pod hasłem Woda. Równie istotnym zagadnieniem poruszonym przez prelegentkę była budowa szkół, które umożliwiają dzieciom dostęp do edukacji. Chętne klasy lub pojedyncze osoby mogą także zdecydować się na tzw. adopcję na odległość, wpłacając 100 zł miesięcznie na edukację, wyżywienie, odzież, środki higieny i lekarstwa dla konkretnego dziecka. Zostaliśmy również zachęceni do zorganizowania zbiórki kolorowych ołówków, które można włożyć do przeznaczonego na ten cel pudełka przy wejściu do naszej szkoły w terminie do 7 listopada. Zebrane ołówki będą przekazane pani Łucji, która już niedługo wyrusza w kolejną podróż do Tanzanii. Więcej informacji o działalności fundacji znajdziecie na stronie: www.heavenforafrica.pl. Dziękujemy pani prelegentce za poświęcony czas i skłonienie nas do refleksji o wdzięczności za to, co posiadamy i za warunki, w jakich żyjemy. 

Galeria

11.jpg 2.jpg 3.jpg
Kontakt
Liceum Ogólnokształcące im. Pawła Stalmacha w Wiśle
43-460 WISŁA PLAC B.HOFFA 5
sekretariat[at]lo.wisla.pl
Godziny otwarcia sekretariatu:
Poniedziałek - piątek: 7:00 - 15:00