Wysoki kontrast Mapa strony Czcionka mała Czcionka normalna Czcionka duża
Biuletyn Informacji Publicznej
Szukany tekst powinien być długości pomiędzy 3 a 255 znaków
Zamknij wyszukiwarkę"

Zdalne pożegnanie absolwentów LO Wisła

„Rozwój oznacza zmianę, a zmiana łączy się z ryzykiem wkroczenia ze znanego w nieznane”. Ta znacząca zmiana, gdyż kończąca ważny etap życia, nastąpiła dla tegorocznych maturzystów. 30 kwietnia spotkaliśmy się po raz ostatni przed egzaminem dojrzałości, by uroczyście pożegnać naszych absolwentów, niestety w formie akademii online. Choć nie dane im było w pełni zaznać pobytu w murach „Stalmacha”, w pamięci zachowają wiele wspólnych chwil. Poniżej prezentujemy urywki ich wspomnień z licealnych lat. Życzymy samych sukcesów na zbliżających się egzaminach oraz w przyszłości.

 

Miłe wspomnienia:


Miło będę wspominać chórek szkolny, przepyszne obiady na stołówce szkolnej oraz wf, na który zawsze chętnie wstawałam!
Wycieczki szkolne, obiady, lekcje biologii, chemii oraz historii.
Wycieczki klasowe, różnego rodzaju spotkania.
Mogłabym dużo wymienić, jednak najlepiej będę wspominać wycieczkę do Warszawy. Muszę także wspomnieć o zumbie podczas przerw, gdyż bardzo brakowało mi tego podczas lekcji online.
Wycieczkę do Warszawy i miło spędzony czas z klasą oraz wszelkiego rodzaju integracje.
Rajdy, które były na początku każdego roku szkolnego.
Klasę i nowe osoby, które miałam okazję poznać.
Najlepsze wspomnienia będę miała z ludźmi, których poznałam. Czuję, że nawiązałam przyjaźnie na całe życie.
Będę miło wspominać pierwszą klasę, ponieważ wtedy poznałam osoby, które do dnia dzisiejszego są mi bardzo bliskie. Z pewnością zapamiętam przerwy pomiędzy lekcjami, ponieważ był to czas, kiedy bliżej się poznawaliśmy, nasza przyjaźnie stawały się mocniejsze i zawsze był to mile spędzony czas. Pandemia uniemożliwiła nam spędzania wspólnego czasu, ale pokazało to, na ile nasze przyjaźnie są silne.
Obiady, empatyczni nauczyciele, znajomości.
Wszystko.
Będę miło wspominać lekcje angielskiego, na których było dużo śmiechu.
Różne imprezy wymyślane przez samorząd, np. walentynki czy Dzień Kobiet/Chłopaka.
Wyjazdy zagraniczne z programu Erasmus+.
Lekcje katechezy.
Miłym wspomnieniem na pewno będzie to, że poznałam dużo wspaniałych osób na swojej drodze.
Wszystkich nauczycieli, uśmiechnięte panie sprzątaczki.
Nasze liceum na pewno wyróżniają nauczyciele. Nigdy nie miałam problemu z poproszeniem o pomoc czy uzyskaniem rady. Uśmiech, który towarzyszył każdemu z nich aż przyciągał, by rozpocząć konwersację. Zawsze mogłam liczyć na dobre słowo i chęć pomocy. Tego właśnie najbardziej brakuje mi na zajęciach zdalnych i będzie brakowało...
Kontakty z rówieśnikami, wspólne wycieczki, występy, każdą chwilę spędzoną razem, możliwość poznania nowych ludzi.
Spotkania po lekcjach w parku.
Moje wspomnienia tworzyli, ludzie których poznałam w liceum. Wiele rozmów, różnych podróży i spotkań. Jednym z lepszych wspomnień była dla mnie wycieczka do Warszawy. Szkoda, że ze względu na pandemię przeżyliśmy tylko jedną wspólną wycieczkę.
Całą moją klasę, wspólne wycieczki i zabawy.
Przede wszystkim ludzi, długie przerwy oraz nauczycieli.
Będę miło wspominał cały czas spędzony w tej szkole, bo każda chwila pozostanie na długo w moim sercu. Szkoda, że tak się potoczyły nasze losy i ominęła nas studniówka, ale mimo tego nadal jest wiele pozytywów. Zapamiętam na pewno urok tej szkoły.
System nauczania. Zapamiętam również wycieczki, które bardzo dobrze wspominam ze względu na zdalne nauczanie.
Z liceum bardzo miło będę wspominać wszystkie rajdy, wycieczki, zawody sportowe, a także nauczycieli oraz innych pracowników szkoły, którzy zawsze byli pozytywnie nastawieni do uczniów.
Będę dobrze wspominać lekcje język polskiego. Były ciekawe i bardzo lubiłam, kiedy była możliwość pracy w grupach, czy to w klasie, czy na świeżym powietrzu. Nasza pani polonistka była wyrozumiała, pomocna, zawsze uśmiechnięta, wprowadzała pozytywną energię.
Życiowe lekcje wychowawcze i prelekcje organizowane przez naszą wychowawczynię, która zawsze o nas dbała, pomagała w różnych sprawach.
Mocne strony naszego liceum, które powtarzały się w wypowiedziach absolwentów:
Indywidualne podejście do każdego z uczniów, rodzinna atmosfera.
Lokalizacja, poziom nauki, bardzo miłe i fachowe grono pedagogiczne.
W liceum czułam się bardzo dobrze, mam porównanie z inną szkołą i uważam, że to właśnie atmosfera w nim panująca oraz zawsze pomocni nauczyciele są dużą zaletą. Nauczyciele zawsze stawiali na integrację.
Wszędzie blisko i nie ma tłumu w szkole, integracja.
Otwartość, pomoc ze strony nauczycieli, różne imprezy, wycieczki, np. do Wiednia.
Interesowanie się każdym uczniem z osobna.
Można czuć się swojsko, większość uczniów się znało już wcześniej i nie czuło się takiego odosobnienia. Nauczyciele są mili i z poczuciem humoru, a gdy trzeba, służą wsparciem. Mocną stroną jest też to, że liceum jest blisko mojego miejsca zamieszkania.
Mocną stroną naszego liceum jest to, że nauczyciele nigdy nie zostawili nas w potrzebie, zawsze starali się nam pomóc. Miły personel.
Bliskość relacji między uczniami i możliwość nawiązania nowych znajomości, z tego względu że jest to mała szkoła.
Pomocni nauczyciele, z poczuciem humoru i potrafiący zainteresować lekcją.
Za mocne strony uważam chęć pomocy nauczycieli oraz ich wyrozumiałość, a także organizowanie różnych imprez, dni tematycznych i możliwość rozwijania się w sporcie.

Galeria

akademia-online-8.jpg akademia-online-1.jpg akademia-online-2.jpg akademia-online-5.jpg akademia-online-9.jpg
Kontakt
Liceum Ogólnokształcące im. Pawła Stalmacha w Wiśle
43-460 WISŁA PLAC B.HOFFA 5
Godziny otwarcia sekretariatu:
Poniedziałek - piątek: 7:00 - 15:00