Wysoki kontrast Mapa strony Czcionka mała Czcionka normalna Czcionka duża
Biuletyn Informacji Publicznej
Szukany tekst powinien być długości pomiędzy 3 a 255 znaków
Zamknij wyszukiwarkę"

Współpraca wiślańskiego Liceum z Nadleśnictwem Wisła


            Wieloletnią tradycją Liceum Ogólnokształcącego im. Pawła Stalmacha jest stała współpraca z Nadleśnictwem Wisła. Dzięki uprzejmości i zaangażowaniu leśników, na czele z panem nadleśniczym Andrzejem Kudełką, możliwych było wiele wspólnych akcji.

            Także w bieżącym roku szkolnym kontynuujemy udział w kolejnych inicjatywach. Nasi uczniowie mieli okazję we wrześniu sprzątać beskidzkie szlaki, czym przyczynili się do dbania o ochronę środowiska lokalnego. Akcję ponowimy pod koniec roku szkolnego.

            Zaplanowaliśmy również warsztaty z leśnikami, o tematyce bogactwa środowiskowego Beskidów, gospodarki leśnej i ochrony przyrody, które obejmą klasy z rozszerzoną geografią i biologią. Ponadto młodzież wspomnianych oddziałów weźmie udział w  zajęciach terenowych w Leśnym Ośrodku Edukacji Ekologicznej i Karpackim Banku Genów w Istebnej oraz na ścieżkach edukacyjnych w dolinie Olzy. Umożliwi to uczniom bezpośrednią obserwację środowiska geograficznego naszego terenu. Nadleśnictwo wraz z Liceum przygotuje także imprezę plenerową „Dni Lasu” dla szkół podstawowych i środowiska lokalnego, propagującą znaczenie lasów dla człowieka.

            Nadleśnictwu Wisła dziękujemy za możliwość uczestniczenia w tak wielu inicjatywach i mamy nadzieję, że panująca pandemia nie utrudni realizacji naszych planów w bieżącym roku szkolnym.

 

Galeria

logo-lo-i-nadlesnictwa.jpg sprzatanie-szlakow-3.jpg sprzatanie-szlakow-4.jpg sprzatanie-szlakow-1.JPG sprzatanie-szlakow-2.jpg
Kontakt
Liceum Ogólnokształcące im. Pawła Stalmacha w Wiśle
43-460 WISŁA PLAC B.HOFFA 5
Godziny otwarcia sekretariatu:
Poniedziałek - piątek: 7:00 - 15:00