W naszym „Stalmachu” wiele się dzieje...
Obchodziliśmy Tydzień Mózgu, inicjatywę mającą na celu popularyzację wiedzy o funkcjonowaniu mózgu oraz układu nerwowego. Uczniowie uczestniczyli w prelekcjach: dr Edyty Nowak-Żółty, dziekan Wydziału Zamiejscowego Akademii WSB w Cieszynie; p. Ireneusza Brachaczka o używkach; dietetyk Miriam Cieślar-Gajdzicy; lekarza psychiatry Andrzeja Kłody, ordynatora Oddziału Dziennego Psychiatrycznego oraz Poradni Zdrowia Psychicznego w Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Cieszynie.
Młodzież klasy pierwszej wzięła udział w warsztatach w ramach II Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Cisza - Klimat – Współistnienie w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wiśle. W trakcie Konferencji głos w debacie naukowej zabrali również nasi uczniowie.
Odbyła się także polsko-niemiecka wymiana młodzieży. Gościliśmy grupę szesnastu uczniów i dwóch opiekunów z zaprzyjaźnionego Gymnasium am Römerkastell z Alzey w Niemczech. Wymiana uczniowska była dofinansowana przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży, a tematem spotkania było bogactwo kulturowe i historia naszego regionu. Uczniowie wraz z opiekunami zwiedzili Wisłę, Trójwieś Beskidzką, Kraków, kopalnię soli w Bochni oraz Muzeum w Oświęcimiu i Brzezince. Nie zabrakło też takich atrakcji, jak: kulig, warsztaty z wełną w Centrum Pasterskim w Koniakowie, gra miejska w Krakowie. Następnie miała miejsce rewizyta naszej młodzieży wraz z opiekunkami w Alzey w Niemczech.
Z kolei część młodzieży klasy 3b zwiedziła Warszawę, a klasy 2c i 3a Kraków.
Nasze koszykarki z klas mistrzostwa sportowego, trenowane przez Marcina Kotowicza, zajęły 2. miejsce w trakcie rozrywek na Śląsku i zostały mistrzyniami rejonu pszczyńsko-cieszyńskiego.
W szkolnej bibliotece została otwarta wystawa fotografii naszej uczennicy, Karoliny Mikler.
W szkole świętowaliśmy Dzień Kobiet, walentynki, zaś w pierwszym dniu wiosny obchodziliśmy Światowy Dzień Poezji, a młodzież wzięła udział w konkursach organizowanych przez samorząd.
W związku ze zbliżającym się Jubileuszem 80-lecia naszego Liceum 17 października 2025 roku, powrócili do nas absolwenci. W przestrzeni szkolnej biblioteki gościliśmy nauczyciela Michała Legierskiego, dziennikarza Krzysztofa Rojowskiego, pracownice stacji narciarskiej Skolnity Karolinę Hanik i Natalię Czepczor, psychoterapeutkę Katarzynę Koczwarę, podróżnika Piotra Kiliana, strażaków: Pawła Porębskiego i Łukasza Cieślara; nauczycielkę Barbarę Skałkę, a także dwa małżeństwa: Zuzannę i Tomasza Małyjurek oraz Annę i Jerzego Marcolów. Natomiast w Muzeum Beskidzkim odwiedziliśmy absolwenta Michała Kawuloka, kierownika placówki.
Obecnie natomiast klasy sportowe przebywają na obozie sportowym we Włoszech.
Galeria



















