Wysoki kontrast Mapa strony Czcionka mała Czcionka normalna Czcionka duża
Biuletyn Informacji Publicznej
Szukany tekst powinien być długości pomiędzy 3 a 255 znaków
Zamknij wyszukiwarkę"

Tydzień Patrona i Narodowe Święto Niepodległości

 

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości, po raz kolejny, klasy wzięły udział w akcji "Drzwi do historii". W tegorocznej edycji młodzież przybliżała sylwetki wybitnych polskich naukowców. Efekty ich pracy w postaci graficznej ozdobiły drzwi sal lekcyjnych. W ten sposób każdy uczeń ma możliwość zapoznania się z nimi. Dodatkowo prace te wzięły udział w konkursie na najciekawiej zaprezentowaną postać. W wyniku głosowania 1. miejsce zajęła klasa 4a, która zaprezentowała dokonania Marii Skłodowskiej-Curie. Nagroda - słodkości polskiego producenta - została wręczona na ręce autorki Aleksandry Cieślar. O święcie przypominała również korytarzowa gazetka dotyczącą ojców polskiej niepodległości.

Z kolei z okazji Tygodnia Patrona klasy trzecie i czwarte odwiedziły Rezydencję Prezydenta RP Zamek w Wiśle. Udało nam się zgrupować te wizyty w dwa dni – 17 i 18 listopada. Staramy się, aby każdy uczeń naszej szkoły poznał historię i współczesność tego wspaniałego kompleksu budowli.

Natomiast dla chętnych uczniów przygotowano konkursy w formie kahoot’a na temat: Śląsk Cieszyński – historia i teraźniejszość, Wiedza o współczesnej Polsce – rok 2022 oraz polscy uczeni i ich osiągnięcia. Odbyły się one 21 listopada. W poszczególnych konkursach zwyciężyli: Damian Zieliński i Jeremi Żuchowski (4b), Bartłomiej Mrowiec i Maksymilian Chłopecki (4c) oraz Mateusz Pliszczyński i Jakub Sobieraj (4a). Po podsumowaniu wyników trzech konkursów najwięcej punktów uzyskali Bartłomiej Mrowiec i Maksymilian Chłopecki, którzy otrzymają dodatkową nagrodę. Dziękujemy Dawidowi Czyżowi z klasy 3ab za pomoc w przygotowaniu kahoot’a o polskich naukowcach.

Tydzień Patrona oraz Narodowe Święto Niepodległości przygotowały panie: Alicja Pylypenko-Czepczor oraz Beata Mendrek.

Galeria

1.jpg 2.jpg plakat-1.jpg plakat-2.jpg plakat-3.jpg plakat-4.jpg plakat-5.jpg plakat-6.jpg plakat-7.jpg
Kontakt
Liceum Ogólnokształcące im. Pawła Stalmacha w Wiśle
43-460 WISŁA PLAC B.HOFFA 5
sekretariat[at]lo.wisla.pl
Godziny otwarcia sekretariatu:
Poniedziałek - piątek: 7:00 - 15:00