Wysoki kontrast Mapa strony Czcionka mała Czcionka normalna Czcionka duża
Biuletyn Informacji Publicznej
Szukany tekst powinien być długości pomiędzy 3 a 255 znaków
Zamknij wyszukiwarkę"

TALENTY STALMACHA

 
Zapraszamy do wysłuchania dwóch kolęd w pięknym wykonaniu naszych utalentowanych muzycznie uczniów. W kolędowaniu udział biorą: Janina Juroszek z klasy 3ag, Anna Jońca z klasy 3ag, Wiktoria Legierska z klasy 3ag, Karolina Patyk z klasy 2ab, Magdalena Bojko z klasy 3bg, Natalia Zowada z klasy 3a oraz Paweł Kukuczka z klasy 3c.
A oto kilka informacji na temat naszych muzycznych talentów:
Natalia Zowada z klasy 3a śpiewa od dziecka, ponieważ folklor u niej w rodzinie jest przekazywany z pokolenia na pokolenie. Natalia gra głównie na skrzypcach, ale lubi też usiąść przy pianinie czy pograć na flecie lub piszczałce. Swoją przygodę z muzyką Natalia zaczynała jako 6-latka, grą na skrzypcach i uczęszczaniu na kółko taneczne. Później Natalia poświęciła się tylko tańczeniu i śpiewaniu w zespole regionalnym. Babcia Natalii zawsze wspomina jej debiut z Zespołem Regionalnym „Istebna", na scenie wiślańskiego amfiteatru podczas 110-lecia zespołu, gdy jako 7-latka tańczyła "kapustę" i przeprowadziła wtedy swój pierwszy wywiad w życiu z portalem OX. Będąc w 6. klasie, Natalia zapisała się do zespołu Regionalnego „Mała Istebna", który dopiero rozpoczynał swoją działalność. W 7. klasie powróciła do gry na skrzypcach i w 8. klasie dołączyła do „Małej Jetelinki". Przekraczając progi liceum, z „Małej Istebnej" Natalia przeszła do dużego Zespołu Regionalnego „Istebna", gdzie po dzień dzisiejszy śpiewa i tańczy. Istebniański folklor i tradycje są pasją życiową Natalii. Mówi: „Robię to, co kocham, a poprzez: śpiew, gwarę, taniec, grę na instrumentach mogę kultywować to, co przekazali mi moi rodzice i dziadkowie, ale także promować moją małą ojczyznę, z której jestem dumna”.
Anna Jońca z klasy 3ag zaczęła swoją przygodę z instrumentami już w 1. klasie szkoły podstawowej. Pierwszym instrumentem był flet prosty, lecz później zafascynował ją flet poprzeczny. Swój talent Ania rozwijała przez jakiś czas w ognisku muzycznym. Następnie uczyła się gry na gitarze i na keybordzie. Ania wciąż rozwija swoją miłość do fletu, zaczęła angażować się zarówno instrumentalnie, jak i wokalnie w uwielbieniach Boga. Ania głęboko wierzy, że Bóg pozwolił jej odkryć swój talent i nauczył ją improwizacji na Jego chwałę.
Wiktoria Legierska z klasy 3ag gra na saksofonie od sześciu lat w Szkole Muzycznej w Wiśle, a od dziewięciu lat gra na perkusji w ognisku muzycznym w Wiśle.
Janina Juroszek z klasy 3ag ukończyła I stopień Szkoły Muzycznej w Wiśle pięć lat temu, w której cztery lata uczyła się grać na flecie poprzecznym. Obecnie Janina również tańczy i śpiewa w Zespole Regionalnym „Istebna”, a dzięki niemu od roku samodzielnie uczy się grać na altówce, żeby kiedyś dołączyć do grona muzykantów. Poza tym, amatorsko, wyłącznie dla siebie, gra na keyboardzie i ukulele - w zaciszu swojego pokoju.
Magdalena Bojko z klasy 3bg gra na skrzypcach od szóstego roku życia, gry na skrzypcach uczyła się w kapeli regionalnej „Jetelinka”, do której należy od dwunastu lat. Magda gra również z zespołem Istebna, brała udział w licznych konkursach oraz należy do grupy śpiewaczej.
Karolina Patyk z klasy 2ab zaczęła grać na skrzypcach, kiedy miała 6 lat. Gra również od trzech lat na altówce, a uczyła się w zespole „Mała Jetelinka”, do którego wciąż należy.
Paweł Kukuczka z klasy 3c rozpoczął swoją przygodę z muzyką już w pierwszej klasie szkoły podstawowej, gdy zaczął grać w kapeli „Jetelinka”. Paweł gra ze swoimi kolegami muzykę rozrywkową, głównie bas na kontrabasie. Ponadto gra również na pianinie i instrumentach ludowych czy pasterskich, jak również na gitarze basowej. Paweł wykonuje utwory swoich ulubionych wykonawców, ale również tworzy własną muzykę!
Bardzo dziękujemy naszym zdolnym uczniom za piękne nagrania kolęd, które umilą nam ten świąteczny czas. Gratulujemy talentu i mocno trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!
Kamera i montaż: Paweł Porębski z klasy 3ag.
Zapraszamy kolejne osoby do prezentowania swoich talentów poprzez kontakt z p. Agnieszką Żygadło.
 
 
 
 

Galeria

logo-stalmach-rgb.jpg
Kontakt
Liceum Ogólnokształcące im. Pawła Stalmacha w Wiśle
43-460 WISŁA PLAC B.HOFFA 5
Godziny otwarcia sekretariatu:
Poniedziałek - piątek: 7:00 - 15:00