Wysoki kontrast Mapa strony Czcionka mała Czcionka normalna Czcionka duża
Biuletyn Informacji Publicznej
Szukany tekst powinien być długości pomiędzy 3 a 255 znaków
Zamknij wyszukiwarkę"

Przywróć naszą Ziemię – panel dyskusyjny w LO Wisła

 

22 kwietnia to dzień, w którym obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. Tematyka związana z działaniami proekologicznymi jest szczególnie bliska nauczycielom i młodzieży wiślańskiego Liceum. W związku z tym w czwartek 22 kwietnia w „Stalmachu” został zorganizowany panel dyskusyjny dotyczący stanu środowiska w naszym regionie i działań, jakie każdy z nas może podjąć na rzecz naszej Planety. Spojrzeliśmy na temat ochrony przyrody w trzech perspektywach: indywidualnej, lokalnej oraz globalnej.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Centrum Edukacji Ekologicznej w Wiśle p. Ewa Zarychta i p. Joanna Kłósko oraz pracownicy Nadleśnictwa Wisła p. Magdalena Mijal oraz
p. Mateusz Woźniak.

Pani Ewa Zarychta przedstawiła prezentację zatytułowaną „Cztery żywioły w naszym  życiu”,
w której poruszyła zagadnienia dotyczące komponentów środowiska oraz ich stanu w oparciu
o „Raport o stanie  środowiska Polski”, opracowany przez Głównego Inspektora Ochrony Środowiska. Natomiast pani Magdalena Mijal oraz pan Mateusz Woźniak omówili zagadnienia związane z lasami, ich wpływem na środowisko i gospodarkę człowieka w skali globalnej oraz lokalnej.

Po ciekawych wykładach panel dyskusyjny poprowadziły pani Krystyna Cieślar-Jarząbek oraz Edyta Cieślar. Wspólnie z zaproszonymi gośćmi oraz uczniami dyskutowaliśmy nad aktualnym stanem środowiska w naszym regionie. Zastanawialiśmy się także, co my jako jednostki możemy robić, aby jeszcze lepiej chronić naszą Ziemię i jakie działania proekologiczne mogłyby zostać zainicjowane w naszym lokalnym środowisku.

Podczas spotkania powstała inicjatywa bliższej współpracy szkoły z Centrum Edukacji Ekologicznej, Nadleśnictwem oraz innymi organizacjami, którym nie jest obojętne środowisko przyrodnicze naszego regionu i świata.

Zostały również ogłoszone konkursy dla uczniów. Natomiast plakat informujący o panelu dyskusyjnym wykonała uczennica klasy 1ab Anna Brzyska. Z kolei uczeń tej klasy Dawid Czyż, zachęcony przez p. Anetę Słowienę-Jurczok, stworzył plakat w ramach konkursu
z okazji XXVIII Tygodnia  Ziemi, organizowanego przez Muzeum Górnictwa  Węglowego  w Zabrzu.

Galeria

1.png 2.png dzien-ziemi-4.png dzien-ziemi-3.png dzien-ziemi-5.png praca-konkursowa-ucznia.jpg
Kontakt
Liceum Ogólnokształcące im. Pawła Stalmacha w Wiśle
43-460 WISŁA PLAC B.HOFFA 5
Godziny otwarcia sekretariatu:
Poniedziałek - piątek: 7:00 - 15:00