Przystań Wspomnień Absolwentów
W związku ze zbliżającym się Jubileuszem 80-lecia naszego Liceum 17 października 2025 roku, kontynuujemy cykl spotkań z absolwentami, którzy zechcieli do nas powrócić, by opowiedzieć o licealnych latach oraz wybranej przez nich drodze życiowej.
W przestrzeni szkolnej biblioteki gościliśmy nauczyciela, Michała Legierskiego, maturzystę z roku 2002. O swojej pasji opowiedział klasom 2b i 4ab, a także spotkał się z zainteresowanymi uczniami w trakcie przerwy.
Poniżej prezentujemy skrót jego wypowiedzi:
„Po ukończeniu SP1 zdałem do Liceum Ogólnokształcącego w Wiśle. Do szkoły chodziłem pieszo, co zajmowało mi ok. 30 minut w jedną stronę. Już po rozpoczęciu nauki w LO wiedziałem, gdzie mam iść po jego ukończeniu. Lekcje historii i języka polskiego tylko mnie w tym utwierdziły. Poza lekcjami, najlepiej wspominam wycieczki szkolne: w Bieszczady, do Poznania czy Pragi. Jako klasa lubiliśmy przebywać ze sobą i już kilka razy spotkaliśmy się po maturze. Znakomita większość z nas zainwestowała w życie rodzinne i pozostała na cieszyńskim. Po LO przyszedł czas na studia w Warszawie na Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej, gdzie oprócz studiowania teologii, w trakcie wakacji odbywałem ciekawe praktyki, w tym w USA. Po studiach zacząłem pracę w szkole jako katecheta, aby po latach ukończyć ATH w Bielsku-Białej i zacząć uczyć jeszcze informatyki. Dziś to mój podstawowy przedmiot, a szkoły, w jakich uczę, to II LO Kopernika i LOTE w Cieszynie. Jestem autorem gry planszowej „To wiem z Biblii” oraz zdobywcą tytułu najszwarniejszego górola 61. Tygodnia Kultury Beskidzkiej. Ponadto przeprowadziłem się do Bładnic pod Skoczowem, gdzie mieszkam z żoną i trzema synami”.
Serdecznie dziękujemy za poświęcony nam czas i inspirujące spotkanie!
Drodzy Absolwenci!
Zwracamy się z prośbą o garść wspomnień z czasów pobytu w "Stalmachu".
Poniżej pytania pomocnicze:
1. Jakie zabawne, miłe bądź wzruszające sytuacje miały miejsce?
2. Jakie ważne wydarzenia szczególnie utkwiły w pamięci?
3. Jak potoczyła się późniejsza droga zawodowa?
4. Jakie umiejętności, nabywane w latach szkolnych, okazały się przydatne w pracy zawodowej i obecnym życiu.
Szczególnie pilnie poszukujemy odpowiedzi na pytanie pierwsze.
Za wszelką pomoc oraz rozpropagowanie tej informacji w swojej dawnej klasie i wśród znajomych serdecznie dziękujemy.
Za zgodą, będziemy stopniowo publikować nadesłane wspomnienia na szkolnym fb, a w dzień Jubileuszu będą udostępnione w szkole. Oczywiście, zapraszamy także na spotkanie z naszą młodzieżą, jeśli ktoś wyrazi chęć i będzie to możliwe.
Prosimy o kontakt poprzez mail: biblioteka@lo.wisla.pl lub poprzez messenger p. Eli Śliwki.
Galeria






