Wysoki kontrast
Mapa strony
Czcionka mała
Czcionka normalna
Czcionka duża
Biuletyn Informacji Publicznej

Pracowite półrocze w wiślańskim Liceum

 

 

            Minione miesiące roku szkolnego 2019/2020 okazały się bardzo pracowite w Liceum Ogólnokształcącym im. P. Stalmacha w Wiśle zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli. Oprócz codziennego wysiłku wkładanego w zdobywanie wiedzy, miały miejsce różnorodne działania.

            Nasi uczniowie poszerzali swoją wiedzę teoretyczną w trakcie praktycznych zajęć: w Starostwie Powiatowym z zakresu wiedzy o społeczeństwie, w Muzeum Śląska Cieszyńskiego w ramach lekcji historii, w Radiu Katowice z wiedzy o mediach współczesnych, w Lotniczym Pogotowiu Ratunkowym i bielskiej Akademii Techniczno-Humanistycznej z ratownictwa medycznego. Wzięli także udział w konkursie gwarowym, w warsztatach w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery i z zakresu cyberbezpieczeństwa oraz zajęciach w języku angielskim programu Erasmus+. 

            Integracji społeczności szkolnej służyły: rajd integracyjny włączający w nasze grono uczniów pięciu klas pierwszych, konkursy z okazji Święta Niepodległości, spotkanie z absolwentami z okazji Dnia Patrona, wyjazd do Wiednia i Teatru w Czeskim Cieszynie, Dzień Zdrowia, Dzień Dobrego Słowa i akcje samorządu uczniowskiego. Klasa sportowa wzięła udział w obozie sportowym. Młodzież działała również charytatywnie, przygotowując przedświąteczne prezenty dla potrzebujących dzieci oraz kolędując dla seniorów.

            Nasze dziewczęta wywalczyły 2. miejsce w powiatowych zawodach lekkoatletycznych, a chłopcy 4. W powiatowych zawodach w biegach przełajowych drużyna żeńska uplasowała się na 4., a męska na 6. miejscu. W tenisie stołowym chłopcy wywalczyli 3., a dziewczęta 4. miejsce w powiecie. Piłkarze ręczni zwyciężyli w eliminacjach powiatowych. Dwoje uczniów zajęło 2. miejsce w olimpiadzie z pierwszej pomocy. 

            Działania naszej szkoły zostały podsumowane w trakcie spotkania z zaproszonymi rodzicami uczniów oraz gośćmi wiślańskich instytucji. Młodzież zaprezentowała program gwarowy, który w minionym półroczu przygotowała z okazji Powiatowego Dnia Edukacji Narodowej. Ponadto przedstawiono prezentację kończącą projekt programu Erasmus+, w którym współpracowaliśmy z partnerami z: Niemiec, Słowacji, Węgier i Włoch.

           

Galeria

den-w-cieszynie.jpg oboz-sportowy.jpg powitanie-gosci-przez-p.jpg prezentacja-programu-erasmus.jpg przedswiateczna-akademia.jpg spotkanie-projektowe-erasmus.jpg spotkanie-z-goscmi.jpg zajecia-w-terenie.jpg zajecia-warsztatowe.jpg zawody-lekkoatletyczne.jpg
Kontakt
Liceum Ogólnokształcące im. Pawła Stalmacha w Wiśle
43-460 WISŁA PLAC B.HOFFA 5
Godziny otwarcia sekretariatu:
Poniedziałek - piątek: 7:00 - 15:00