Wysoki kontrast Mapa strony Czcionka mała Czcionka normalna Czcionka duża
Biuletyn Informacji Publicznej
Szukany tekst powinien być długości pomiędzy 3 a 255 znaków
Zamknij wyszukiwarkę"

Olimpiada „4 minuty, które decydują o życiu”

 Julia Haratyk (klasa 1a) i Łukasz Cieślar (klasa 1ag) zdobyli II miejsce w ósmej edycji olimpiady, która miała swój finał 8 października w sali sesyjnej Starostwa w Cieszynie. Do konkursu zgłosiło się 16 drużyn szkolnych, łącznie 32 uczniów. Nad przebiegiem zadań konkursowych, tak praktycznych, jak i teoretycznych czuwało profesjonalne jury w składzie: przedstawiciele Firmy Medres S.C. z Zabrza i grupa Cieszyńskiego Pogotowia Ratunkowego. Pierwszym etapem programu było pisanie testu, składającego się z 20 pytań. Potem uczniowie w drużynach, według wylosowanej kolejności, wykonywali zadania praktyczne. Do końcowej rywalizacji, w postaci zadań z resuscytacji na fantomach, stanęły trzy najlepsze drużyny, co pozwoliło ostatecznie rozstrzygnąć kolejność miejsc w finale. Duże ożywienie i ciekawy klimat wprowadzili członkowie jury, symulując zdarzenia w wylosowanych przez uczniów zadaniach. Na zakończenie Wicestarosta Powiatu  pani Janina Żagan wręczyła laureatom atrakcyjne nagrody.

            Członkowie Jury wyróżnili Łukasza Cieślara, który w części pisemnej jako jedyny uczestnik uzyskał maksymalną liczbę punktów.

            Miejsce I zdobyła drużyna z Zespołu Szkół Technicznych w Cieszynie, a miejsce III  Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Ewangelickiego w Cieszynie.

 

 

 

 

Galeria

olimpiada-2019-1.jpg olimpiada-2019-3.jpg olimpiada-2019-4.jpg olimpiada-2019-2.jpg olimpiada-2019-5.jpg olimpiada-2019-6.jpg
Kontakt
Liceum Ogólnokształcące im. Pawła Stalmacha w Wiśle
43-460 WISŁA PLAC B.HOFFA 5
Godziny otwarcia sekretariatu:
Poniedziałek - piątek: 7:00 - 15:00