Wysoki kontrast Mapa strony Czcionka mała Czcionka normalna Czcionka duża
Biuletyn Informacji Publicznej
Szukany tekst powinien być długości pomiędzy 3 a 255 znaków
Zamknij wyszukiwarkę"

Nowa Poradnia Psychologiczno-Psychoterapeutyczna dla Dzieci i Młodzieży

 

 

Informujemy, iż Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Cieszynie uruchomił Poradnię Psychologiczno – Psychoterapeutyczną dla Dzieci i Młodzieży, z której bezpłatnie mogą korzystać Dzieci oraz Młodzież z powiatu cieszyńskiego. Personel poradni ukończył specjalistyczne szkolenia i zdobył odpowiednie doświadczenie niezbędne do pracy w Poradni Psychologiczno - Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży.

Pierwszy kontakt z poradnią ma charakter diagnostyczno-konsultacyjny. W wyniku tych spotkań (2-4) zostaje wspólnie podjęta decyzja o dalszym postępowaniu. Działania poradni obejmują: diagnozę psychologiczną, poradę psychologiczną, psychoedukację, psychoterapię np. indywidualną lub grupową oraz wizyty środowiskowe.

Ze wsparcia poradni mogą skorzystać dzieci i młodzież, które doświadczają trudności emocjonalnych (np. objawów lękowych, ataków paniki, obniżenia nastroju, doświadczenia kryzysowej sytuacji), a także trudności w relacjach interpersonalnych.
Z opieki mogą skorzystać osoby, które opuściły szpital psychiatryczny i potrzebują kontynuacji psychoterapii, ale nie wymagają pomocy psychiatry.


Poradnia świadczy usługi w następującym zakresie:

  • Porada psychologiczna- jej celem jest wsparcie pacjenta i rodziny w rozwiązywaniu pojawiających się trudności, psychoedukacja, wykorzystanie zasobów, którymi dysponuje rodzina oraz środowisko dziecka do poprawy jego funkcjonowania.
  • Sesje psychoterapii- przeznaczone dla dzieci i młodzieży zmagających się z nasilonymi trudnościami emocjonalnymi lub zakresie relacji interpersonalnych oraz ich rodzin będących również w sytuacji kryzysowej. Sesje odbywają się regularnie (np. raz w tygodniu), a w ich trakcie realizowane są wspólnie określone cele.
  • Wizyty i porady środowiskowe– mogą mieć charakter diagnostyczny, konsultacyjny lub terapeutyczny, ich celem jest wspieranie środowiska, w którym funkcjonuje dziecko, by maksymalizować efektywność udzielanej pomocy (np. wizyta domowa, obserwacje ucznia w klasie, udział w zespołach interdyscyplinarnych).

Jeśli potrzebują Państwo więcej informacji na temat funkcjonowania Poradni, zapraszamy do kontaktu telefonicznego w godzinach pracy Poradni:

Poniedziałek  11.00 - 20.00
Wtorek           8.00 - 12.00
Środa            11.00 - 20.00
Czwartek        8.00 - 16.00
Piątek            8.00 - 16.00

Pod numerami telefonów: 33 85 49 210 lub 33  85 49 211

Galeria

pychologia-dzieci.jpg
Kontakt
Liceum Ogólnokształcące im. Pawła Stalmacha w Wiśle
43-460 WISŁA PLAC B.HOFFA 5
sekretariat[at]lo.wisla.pl
Godziny otwarcia sekretariatu:
Poniedziałek - piątek: 7:00 - 15:00