Wysoki kontrast Mapa strony Czcionka mała Czcionka normalna Czcionka duża
Biuletyn Informacji Publicznej
Szukany tekst powinien być długości pomiędzy 3 a 255 znaków
Zamknij wyszukiwarkę"

Integracja klas Stalmacha

 

            Po długim okresie zdalnego nauczania nastąpił powrót do szkoły. W związku z tym, by przebiegł on w jak najlepszej atmosferze, pierwsze dni wszystkie klasy spędziły na zajęciach integracyjnych.

            Pierwszego dnia był czas na wspólne gry i zabawy ze swoją klasą i wychowawcą. Wychowawczyni 2bg, p. Beata Mendrek, tak opisuje ten dzień: Graliśmy w kalambury – kto grał ten wie, jak trudno jest pokazywać niektóre przysłowia. Najtrudniejszą konkurencją było „zgadnij kim jestem?”, bo osoby udawała wychowawczyni. Najwięcej zabawy było przy wyścigach na gazetach oraz układaniu nowych słów z wieloliterowego słowa. Nowe talenty ujawniły się w zabawie „dokończ scenkę” – osoby z dwóch przeciwnych drużyn musiały na wezwanie kontynuować rozpoczętą przez przeciwników bajkę. Wreszcie humaniści mogli popisać się fantazją i talentem aktorskim. Powiem tyle – tak skomplikowanej bajki już dawno nie słyszałam. Na koniec zamówiliśmy sobie pizzę i treściwie zakończyliśmy nasz drugi pierwszy dzień w szkole. Z kolei klasa 2a wybrała się do parku linowego Base Camp w Istebnej, żeby nadrobić zaległości z WF-u. Zaś klasa 2ag została powitana przez wychowawcę, p. Marka Zagórnego, specjalnym tortem, wykonanym z tej okazji przez jego żonę, a dodatkowo uczniowie wspólnie zjedli pizzę.

            W drugim dniu miały miejsce gry i zabawy zręcznościowe w amfiteatrze i w hali sportowej, a także konkurs mini Omnibus. Podczas zabaw językowych klasy odświeżyły wiadomości o kulturze krajów anglojęzycznych i niemieckojęzycznych. Uczniowie zmierzyli się też z zadaniami z gramatyki obu języków oraz sprawdzili swoje umiejętności w piosence.

            Trzeci dzień przebiegł pod hasłem Dnia Europy, w trakcie którego klasy rywalizowały, rozwiązując zadania matematyczne i logiczne, przygotowywały scenkę pt. Szkoła Przyszłości oraz malowały plakat.

            Zdjęcia pokazują, iż wszyscy świetnie się bawili, a pierwsze lody po długim rozstaniu zostały przełamane.

 

            Serdecznie także dziękujemy Wiślańskiemu Centrum Kultury za udostępnienie amfiteatru oraz Ośrodkowi "Start" za salę gimnastyczną.

 

Galeria

1ab-konkurs-jezykowy.jpg 1ab-ntegracja-w-parku.jpg 1ab-ukladanie-tangramu-2.jpg 1ab-zabawy-sportowe.jpg 1c-integracja.jpg 1c-reintegracja-2.jpg 1c-reintegracja-3.jpg 1c-reintegracja-9.jpg 2a-park-linowy-1.jpg 2a-zabawy-2.jpg 2a-zajecia-jezykowe.jpg 2a-zumba.jpg 2ag-integracja-1.jpg 2ag-integracja-3.jpg 2ag-integracja-6.jpg 2ag-tort-powitalny-od-wychowawcy.jpg 2bg-dokoncz-scenke.jpg 2bg-zabawy-w-grupach.jpg 2c-cwiczenia-uwagi-1.jpg 2c-mistrzowie-zumby.jpg 2c-zabawa-w-hydraulika.jpg 2c-zabawy-podczas-dnia-z-wychowawca-mafia-rzadzi-2.jpg
Kontakt
Liceum Ogólnokształcące im. Pawła Stalmacha w Wiśle
43-460 WISŁA PLAC B.HOFFA 5
Godziny otwarcia sekretariatu:
Poniedziałek - piątek: 7:00 - 15:00