Wysoki kontrast Mapa strony Czcionka mała Czcionka normalna Czcionka duża
Biuletyn Informacji Publicznej
Szukany tekst powinien być długości pomiędzy 3 a 255 znaków
Zamknij wyszukiwarkę"

Happening ekologiczny

 

„Zainwestuj w naszą Planetę – zmiana zaczyna się od działania” - pod takim hasłem odbył się tegoroczny happening ekologiczny organizowany przez nasze Liceum. Przy współpracy z Centrum Edukacji Ekologicznej w Wiśle, w środę 21 czerwca 2023, młodzież wiślańskiego Liceum oraz wiślańskich szkół podstawowych mogła uczestniczyć w pokazach, warsztatach oraz prelekcjach, których głównym tematem były zagadnienia związane z wodą.

Uczniowie,  wspólnie z p. Dominiką Cieślar z Fundacji Kupuj Odpowiedzialnie, poznawała, jaki „ślad wodny”  pozostawia każdy z nas podczas codziennych działań. 

Martyna Biber oraz Mateusz Woźniak z Nadleśnictwa Wisła podczas warsztatów poruszyli tematy  występowania  wód gruntowych i powierzchniowych w korelacji z obszarami leśnymi.

Łukasz Jasek z firmy Green-Square w fantastyczny sposób przedstawił ideę tworzenia ekologicznych stawów kąpielowych, będących połączeniem tradycyjnego stawu czy też oczka wodnego z basenem.

Z aranżacją podwodnych ogrodów zapoznał nas mistrz Polski w aquascapingu Marcin Zając. Aquascaping to odtwarzanie pięknych krajobrazów z natury i przenoszenie ich w odpowiedniej skali do świata podwodnego.

Woda jest ważnym elementem relaksacyjnym i odprężającym, dlatego wspólnie z p. Mają Majewską młodzież wykonywała shoty do kąpieli.

Woda, nawet ta pozornie spokojna, w jednej chwili może stać się niebezpiecznym, groźnym żywiołem, dlatego tak ważne są zasady bezpieczeństwa. O bezpiecznym zachowaniu nad wodą rozmawiał z młodzieżą p. Tomasz Probosz z wiślańskiej policji.

Martyna i Amelia Pawełek zapoznały uczniów z preparowaniem i grawerowaniem skamieniałości, aby wydobyć z nich piękno ukryte pod warstwą osadów i skał. Młodzież mogła również obejrzeć ciekawą ekspozycję skamieniałości, których powstanie jest ściśle powiązane ze środowiskiem wodnym, przygotowaną przez p. Krzysztofa Gańczarczyka.

Nad organizacją happeningu czuwały panie nauczycielki: Edyta Cieślar i Aneta Słowiena-Jurczok.

 

 

Galeria

165.jpg 155.jpg 146.jpg 136.jpg 126.jpg 115.jpg 89.jpg 98.jpg 105.jpg 714.jpg 615.jpg 520.jpg 429.jpg 331.jpg 232.jpg 134.jpg
Kontakt
Liceum Ogólnokształcące im. Pawła Stalmacha w Wiśle
43-460 WISŁA PLAC B.HOFFA 5
sekretariat[at]lo.wisla.pl
Godziny otwarcia sekretariatu:
Poniedziałek - piątek: 7:00 - 15:00