Wysoki kontrast
Mapa strony
Czcionka mała
Czcionka normalna
Czcionka duża
Biuletyn Informacji Publicznej

„Czerwone drogi Auroville”

Mogliśmy wysłuchać opowieści Pawła Kowalczyka oraz zobaczyć piękne zdjęcia z egzotycznego miejsca w Indiach – Auroville. Pan Paweł Kowalczyk zabrał nas w podróż po Indiach i wyjątkowym projekcie, który jest realizowany od 1968r w indyjskim stanie Tamil Nadu (południowo-wschodnie Indie).
Podczas wykładu wspólnie mogliśmy odkryć czym jest Auroville. Czy tylko eksperymentalną ekowioską w egzotycznym otoczeniu, utopijnym projektem, a może namiastką przyszłej rzeczywistości. A może jednak przestrzenią wolności i zarazem źródłem inspiracji dla poszukujących alternatywy dla obecnej formy globalizmu i dominacji wielkiego kapitału? Paweł Kowalczyk przybliżył nam zasady zrównoważonego rozwoju, które w Auroville są wprowadzane w codzienne życie mieszkańców. Przedstawił, że zmiany wokół nas zależą od nas samych, zgodnie z słowami Mohandas Karamchand Gandhi’ego: Be the change you want to see in the world.

Galeria

dscn7710-kopiowanie.jpg dscn7678-kopiowanie.jpg dscn7679-kopiowanie.jpg dscn7684-kopiowanie.jpg dscn7692-kopiowanie.jpg dscn7701-kopiowanie.jpg dscn7705-kopiowanie.jpg dscn7708-kopiowanie.jpg dscn7760-kopiowanie.jpg
Kontakt
Liceum Ogólnokształcące im. Pawła Stalmacha w Wiśle
43-460 WISŁA PLAC B.HOFFA 5
Godziny otwarcia sekretariatu:
Poniedziałek - piątek: 7:00 - 15:00