facebook
E-dziennik

Samorząd szkolny

Dzień Kobiet

Mimo iż oficjalny Dzień Kobiet już za nami, w minioną środę samorząd szkolny zaprosił wszystkich do obejrzenia programu przygotowanego specjalnie dla Pań. Chłopcy z klasy 3B: Kamil Cieślar, Marek Byrtus, Przemysław Ekiert oraz Krzysztof Kiecko z kl. 3AC, w towarzystwie Marysi Mołdysz, rozbawili publiczność scenką z życia pewnego małżeństwa. Skomplikowane często relacje pomiędzy mężczyzną a kobietą zawarł także w swoim repertuarze chór szkolny, prezentując wiązankę pieśni ludowych. Nad całością występów czuwała p. Elżbieta Śliwka.

Dzień chłopaka w Stalmachu

Dnia 30.09.2013 żeńska część samorządu szkolnego poprowadziła program z okazji Dnia Chłopaka. W klasach chłopcy odpowiadali na pytania z dziedziny sportu i motoryzacji. Zwycięzcy konkursu wzięli następnie udział w kolejnych konkurencjach. Młodzi mężczyźni mieli okazję sprawdzić się jako kandydaci na przyszłych mężów, przygotowując najciekawszy sposób na oświadczyny. Chłopcy stanęli na wysokości zadania i rozbawili publiczność wspaniałą wyobraźnią i sztuką rymotwórczą. Natomiast panowie nauczyciele podzielili się najlepszymi sposobami na udobruchanie żony po kłótni. Ostatnią konkurencją było obieranie przez panów ziemniaków. Na zakończenie dobrej zabawy wszyscy chłopcy otrzymali słodką niespodziankę.

mgr Elżbieta Śliwka

Dzień Dziecka w Stalmachu

We wtorek 4 czerwca 2013r. samorząd szkolny zorganizował szkolny Dzień Dziecka. Zarówno wśród uczniów, jak i nauczycieli sprawdzano znajomość bajek poprzez konkurs „Jaka to melodia?” oraz przygotowane pytania. Ponadto wybierano najlepsze bajkowe postaci i częstowano słodyczami. W ten sposób każdy miał możliwość przypomnieć sobie własne dzieciństwo.

Wybory nowego zarządu samorządu szkolnego

W styczniu odbyły się wybory nowego zarządu samorządu szkolnego, w którego skład weszli:

Przewodniczący: Kamil Cieślar kl. 2b
Zastępca przewodniczącego: Maria Mołdysz kl. 2b
Skarbnik: Magdalena Legierska kl. 2ac
Sekretarz: Miłosz Zawada kl. 2ac

mgr Elżbieta Śliwka

“Góra Grosza”

Zakończyliśmy w naszej szkole zbieranie pieniędzy w ogólnopolskiej akcji “Góra Grosza”. Uzyskana kwota to 344,67 zł, z której znaczną część, bo aż ponad 170 zł, zebrała klasa 1B. Pieniądze zostaną przeznaczone na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, rodzin zastępczych. Samorząd uczniowski serdecznie dziękuje wszystkim uczniom, którzy przyłączyli się do akcji.

mgr Elżbieta Śliwka

Akcja zbierania prezentów dla ukraińskich dzieci

W listopadzie samorząd szkolny przeprowadził akcję zbierania prezentów dla ukraińskich dzieci. W tym roku zebraliśmy 30 paczek, z czego najwięcej podarowały klasy 2ac (6 prezentów) oraz 2b (5 prezentów). Za otwarte serca serdecznie dziękujemy!

mgr Elżbieta Śliwka


bip
Dane Adresowe:
43-460 Wisła
Plac B.Hoffa 5
Tel. +48 33 855 20 44
www.lowisla.pl
lowisla@op.pl