Biuletyn Informacji Publicznej
Szukany tekst powinien być długości pomiędzy 3 a 255 znaków
Zamknij wyszukiwarkę"

Mistrzostwo Powiatu jest NASZE!

W dniu 28.11.2023 r. nasze uczennice klas sms z LO Stalmach Wisła rozegrały turniej finałowy o mistrzostwo powiatu cieszyńskiego w koszykówce dziewcząt szkół ponadpodstawowych.

Do walki o tytuł najlepszej szkoły w powiecie stanęły:

Liceum Ogólnokształcące im. Pawła Stalmacha w Wiśle

I Liceum Ogólnokształcące im. Antoniego Osuchowskiego w Cieszynie

Zespół Szkół im. Władysława Szybińskiego w Cieszynie.

W pierwszym meczu nasze dziewczyny zmierzyły się z drużyną z „Szybina”. Od pierwszej minuty gra przebiegała pod nasze dyktando. Wiślanki narzuciły bardzo wysokie tempo gry i szybko wyszły na prowadzenie w meczu. Pierwszą kwartę wygrywamy 17:0, w kolejnych częściach gry przeciwnik również ma problemy ze sforsowaniem obrony naszego zespołu – kwarty wygrywamy kolejno 22:3, 14:2, 12:2. Ostatecznie spotkanie kończy się wynikiem 65:7.

Drugi mecz gramy od razu po pierwszym – tym razem naszym przeciwnikiem jest zespół z I LO Cieszyn. Jeżeli ktokolwiek liczył na mniejsze tempo gry w wykonaniu licealistek z Wisły, musiał się bardzo zdziwić. Tak jak w poprzednim meczu, bardzo wysokie tempo i agresywna gra w obronie pozwalają nam na szybkie przejęcie kontroli nad spotkaniem. W pierwszej kwarcie zawodniczkom z Cieszyna udaje się rzucić 6 punktów na nasze 13. Natomiast kolejne kwarty to całkowita dominacja naszego zespołu: drugą wygrywamy 13:0, a trzecią 14:0. W ostatniej kwarcie zawodniczki z LO Cieszyn trafiają jeszcze 4 punkty, ale LO Wisła odpowiada na to 21 punktami. Ostatecznie mecz kończymy 61:10.

Nasza drużyna z bilansem dwóch zwycięstw spokojnie może oczekiwać na wynik trzeciego meczu, w którym I LO w Cieszynie wygrywa z ZS Cieszyn 24:19.

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce – Liceum Ogólnokształcące im. P. Stalmacha w Wiśle

II miejsce – I LO im. A. Osuchowskiego w Cieszynie

III miejsce – ZS im. W. Szybińskiego w Cieszynie

Oprócz kolejnego tytułu mistrzyń powiatu, nasze zawodniczki awansowały do rejonowego etapu rozgrywek. Szczegóły podamy niebawem!

Zagrały: Kowalska Paulina, Martynek Agata, Rubysz Julia (k), Zelek Oliwia, Neuman Martyna, Vlasenko Julia, Kruczek Samanta, Bujok Gabriela, Wronka Maja, Podolska Maria, Dendewicz Julia, Borecka Laura, Pilch Maria, Larysz Natalia, Czyż Maia Zuzanna

Trener reprezentacji: Marcin Kotowicz

Gratulujemy wszystkim uczestniczkom i dziękujemy za walkę do końca!!!

Dziękujemy naszej społeczności szkolnej za wsparcie i doping podczas meczy!