facebook
E-dziennik

ERASMUS+ „Health environment and life”.

Projekt „Health, environment and life” realizowany w latach 2017-2020 w ramach programu Erasmus +.

Projekt ten jest realizowany przez szkoły z 5 krajów: Węgry, Włochy, Niemcy, Słowację i Polskę. Tematem projektu są zagadnienia dotyczące tego, jak problemy związane ze środowiskiem naturalnym takie jak: zanieczyszczenie powietrza, zanieczyszczenie wody, nadmierny hałas czy wylesianie wpływają na nasze zdrowie. Celem projektu jest znalezienie sposobów zapobiegania oraz zmniejszenie szkodliwego oddziaływania tych zjawisk na nasze zdrowie. Podczas realizacji projektu odbędą się 2 spotkania robocze nauczycieli oraz 5 spotkań uczniów ze szkół partnerskich. Każda szkoła będzie reprezentowana przez grupę uczniów, którzy pracować będą nad zadaniami projektu podczas zajęć pozalekcyjnych pod opieką wyznaczonych nauczycieli.

Relacja z podróży - młodzież z LO Wisła na Węgrzech

14 maja 2018 r.

Z samego rana wyruszyliśmy do Mateszalki na Węgry na kolejne spotkanie w ramach projektu „Health, environment and life”. Wyjazd był organizowany i finansowany z programu Erasmus+ (o którym wiecie, jeśli czytacie nasz fanpage, jeśli nie to zachęcamy do odwiedzenia!). Gdy dotarliśmy na miejsce, spotkaliśmy się tam z uczniami ze Słowacji, Niemiec, Włoch i oczywiście Węgier. Po ciepłym i sympatycznym powitaniu przez gospodarzy węgierskiej szkoły, zostaliśmy przydzieleni do rodzinnych domów naszych węgierskich przyjaciół.

Młodzież „Stalamacha” w lesie!?

Młodzież „Stalmacha” aktywnie bada zagrożenia, które obserwujemy w naszym środowisku przyrodniczym. Badania są prowadzone w ramach międzynarodowego projektu badawczego „Health environment and Life”. Nasza grupa zajmuje się zanieczyszczeniami powietrza związanymi z niska emisją oraz problemem zanikania lasów świerkowych w Beskidach.
Dlatego też młodzież wraz z opiekunami, w środę 24 stycznia, pojechała do Leśnego Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Istebnej oraz Karpackiego Banku Genów oraz pokazowej woliery gdzie przeprowadza się reintrodukcję głuszca w Jaworzynce, aby porozmawiać z leśnikami na nurtujące nas tematy i zagadnienia związane z lasami beskidzkimi.


bip
Dane Adresowe:
43-460 Wisła
Plac B.Hoffa 5
Tel. +48 33 855 20 44
www.lowisla.pl
lowisla@op.pl