facebook
E-dziennik

Chór

Chór z wizytą u dzieci

Już po raz czwarty chór szkolny odwiedził 12 stycznia 2017 roku podopiecznych Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Nierodzimiu. Wspólnie z dziećmi powróciliśmy myślami do Świąt Bożego Narodzenia, śpiewając kolędy i słuchając opowieści. Z kolei podczas prac plastycznych i zabaw mieliśmy okazję do rozmów z naszymi przyjaciółmi i bliższego poznania się, co dało nam wiele radości. Nad chórzystami czuwały panie Elżbieta Śliwka i Krystyna Cieślar.

Występ chóru szkolnego

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia 2016 roku chórek szkolny pod opieką pani Elzbiety Śliwki, zaśpiewał podczas spotkania świątecznego w Sali Domu Zborowego w Wiśle dwie pieśni bożonarodzeniowe: "Dziś Nadzieja się narodziła" i "Świąteczna modlitwa". Chórek szkolny uświetnia swoimi występami imprezy szkolne, a tworzą go chętni i utalentowani uczniowie klas trzecich i pierwszych.

Występ z okazji Świąt Bożego Narodzenia

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia 2015 roku chór wystąpił w Sali Domu Zborowego na uroczystej akademii świątecznej.

Chór „Stalmacha” uświetnia obchody Święta Niepodległości

Chór naszej szkoły włączył się czynnie w uroczystość obchodów Święta Niepodległości 11 listopada 2015 pod Pomnikiem Poległym i Walczącym o Polskość i Wolność Ojczyzny. Chórzyści pod dyrekcją Elżbiety Śliwki zaprezentowali 2 utwory: „Gaude Mater” oraz „Będę wielbić” wprowadzając zebranych w nastrój refleksji i wspomnień. Delegacja uczniów kl. 1a złożyła kwiaty pod pomnikiem.

Jubileuszowe występy

Od drugiego semestru poprzedniego roku szkolnego trwały intensywne próby chóru do obchodów jubileuszu 70-lecia liceum. Zaprosiliśmy do współpracy absolwentów śpiewających w chórze w ostatnich latach. Kilkunastu z nich wyraziło chęć dołączenia do nas z tej okazji. Efekt końcowy przerósł nasze oczekiwania. 17 października, jako grupa licząca 35 osób, wystąpiliśmy w trakcie nabożeństwa ekumenicznego w wiślańskim kościele. Hymn "Gaude Mater Polonia", zaśpiewany wraz z nauczycielami, wprowadził w uroczystą atmosferę tego dnia, a pozostałe pieśni poruszyły wielu słuchaczy. Druga część występu miała miejsce w czasie oficjalnych obchodów w Hotelu Gołębiewski. Liczne gratulacje i wyrazy uznania były dla nas najlepszą nagrodą za trud włożony w to przedsięwzięcie, a wspomnienia pozostaną na długo w naszej pamięci.

Chór w Nierodzimiu

29 stycznia 2015r. nasz szkolny chór gościł w Ośrodku Edukacyjno-Rehabilitacyjno-Wychowawczym w Ustroniu Nierodzimiu, wraz z opiekunkami p. Edytą Cieślar i p. Elżbietą Śliwką. Program spotkania wypełnił śpiew kolęd przez chórzystów oraz wspólne kolędowanie. W tym roku słuchacze mogli także obejrzeć scenkę o lalkarzu i jego szmacianych lalkach, by uświadomić sobie, jak wielką wartość ma każdy człowiek. Okazją do wzajemnej integracji były zabawy ruchowe oraz prace plastyczne. Mamy nadzieję, że za rok znów odwiedzimy naszych niezwykłych Przyjaciół.

Występ chóru szkolnego

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia nasz szkolny chór wystąpił w Kościele Katolickim w Wiśle. Chórzyści, pod kierunkiem pani Elżbiety Śliwki, wprowadzili słuchaczy w świąteczny nastrój wykonanymi kolędami i przeczytaną refleksją.

Sprawić radość

Swego rodzaju świąteczno-noworoczną tradycją stały się wyjazdy chóru szkolnego Liceum Ogólnokształcącego im. P. Stalmacha w Wiśle do osób niepełnosprawnych.
13 stycznia 2014r. Już po raz piąty młodzież gościła w Domu Pomocy Społecznej „Fenix” w Skoczowie, zaś po raz drugi w Ośrodku Edukacyjno-Rehabilitacyjno-Wychowawczym w Ustroniu-Nierodzimiu.

W tym roku słuchacze mogli obejrzeć przedstawienie o prawdziwym sensie Świąt pt. Teoś i Boże Narodzenie oraz wysłuchać kolęd wykonanych przez chór. Okazją do wzajemnej integracji były prace plastyczne, które podopieczni ośrodków mogli następnie zabrać jako pamiątkę z dzisiejszego spotkania. Po raz kolejny nasza młodzież mogła przekonać się, ile satysfakcji daje sprawianie radości innym.

Występ szkolnego chóru w kościele ewangelickim w Wiśle

Chór szkolny już od dwóch miesięcy intensywnie przygotowywał repertuar świąteczny, który po raz pierwszy zaprezentował w Kościele Ewangelickim w Wiśle 9 grudnia 2013 r. W tym roku szkolnym do naszego chóru dołączyła duża grupa nowych uczniów z klas pierwszych i drugich, w tym głosy męskie, z czego bardzo się cieszymy. Kolejny występ odbędzie się 20 grudnia dla całej społeczności szkolnej. W nowym roku kalendarzowym planujemy natomiast odwiedzić ośrodki dla osób niepełnosprawnych w Skoczowie.

Chór szkolny w Malince

W piątek 7 czerwca 2013r. chór szkolny wystąpił w Szkole Podstawowej w Wiśle-Malince z przedstawieniem „Kolorowy śmietnik”. Nasza młodzież miała także możliwość wspólnej zabawy z tamtejszymi dziećmi, co przyniosło zarówno chórzystom, jak i słuchaczom wiele radości.

Stalmach z wizytą u Niepowtarzalnych

Dnia 23 stycznia 2013 roku chór szkolny Liceum Ogólnokształcącego im. Pawła Stalmacha w Wiśle wystąpił w Ośrodku Edukacyjno-Rehabilitacyjno-Wychowawczym w Ustroniu-Nierodzimiu oraz w Domu Pomocy Społecznej „Fenix” w Skoczowie dla osób niepełnosprawnych.
Już po raz czwarty uczniowie mieli możliwość spędzić czas z tą niezwykłą grupą odbiorców ze Skoczowa, a po raz pierwszy z dziećmi i młodzieżą Ośrodka w Nierodzimiu. Choć okres świąteczny już za nami, program spotkania wypełnił śpiew kolęd przez chórzystów oraz wspólne kolędowanie. Ponadto uczniowie przygotowali inscenizację pt. Kolorowy śmietnik, która spotkała się z ogromnym zainteresowaniem słuchaczy. Okazją do rozmów był czas przeznaczony na prace plastyczne oraz zabawy ruchowe. Uczniów ujęła autentyczność i otwartość podopiecznych ośrodków. Chórzyści po raz kolejny przekonali sie także, ile satysfakcji daje sprawianie radości innym. Zarówno uczniowie, jak i słuchacze zostali ubogaceni wspólnie spędzonym czasem.

Chór w Domu Pomocy Społecznej „Fenix” w Skoczowie

Dnia 20 stycznia 2012 roku chór szkolny Liceum Ogólnokształcącego im. Pawła Stalmacha w Wiśle wystąpił w Domu Pomocy Społecznej “Fenix” w Skoczowie dla osób niepełnosprawnych. Już po raz trzeci uczniowie mieli możliwość spędzić czas z tą niezwykłą grupą odbiorców. Choć okres świąteczny już za nami, program spotkania wypełnił śpiew kolęd przez chórzystów oraz wspólne kolędowanie. Ponadto uczniowie przygotowali inscenizację, która spotkała się z ogromnym zainteresowaniem słuchaczy. Okazją do rozmów był czas przeznaczony na prace plastyczne oraz zabawy ruchowe. Uczniów ujęła autentyczność i otwartość podopiecznych ośrodka. Chórzyści po raz kolejny przekonali sie także, ile satysfakcji daje sprawianie radości innym. Zarówno uczniowie, jak i podopieczni Domu Pomocy byli ubogaceni wspólnie spędzonym czasem. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie, gdyż nasze wizyty w Skoczowie wpisały się już na stałe w działalność naszego chóru.

Występ z okazji Świąt Wielkiej Nocy

Występ z okazji Świąt Wielkiej Nocy 2015 miał miejsce 31 marca w sali Biblioteki Miejskiej w Wiśle. Zaśpiewaliśmy pieśń "Wciąż mnie zadziwiasz, Panie", która doskonale podsumowała przedstawienie pt. "Kartoteka", przygotowane przez klasę 2b.


bip
Dane Adresowe:
43-460 Wisła
Plac B.Hoffa 5
Tel. +48 33 855 20 44
www.lowisla.pl
lowisla@op.pl