facebook
E-dziennik

Konkurs biblioteczny rozstrzygnięty!

Konkurs biblioteczny pt. Książka w przestrzeni publicznej - rozstrzygnięty!

Uczennice klasy 1b za pomocą metody photovoice ukazały w swoim projekcie fascynujący świat książki , dzięki któremu czytanie jest podróżą , rozrywką , edukacją oraz inspiracją wyzwalającą nowe możliwości.

Konkurs wygrały uczennice z klasy 1b i są to: Patrycja Bury, Julia Muschallik i Wiktoria Dragon.

Świąteczny „Stalmach”

W piątek, 22 grudnia br., Pani Dyrektor, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Pawła Stalmacha w Wiśle spotkali się w Domu Zborowym Parafii Ewangelicko-Augsburskiej Ap. Piotra i Pawła w Wiśle, by wspólnie przeżyć bożonarodzeniową akademię. Spotkanie upiększyły Jasełka, które z wielkim zaangażowaniem przedstawili uczniowie naszego liceum wraz z ks. Łukaszem Tlałką. Program ubogacił także śpiew kolęd w wykonaniu szkolnego chóru prowadzonego przez p. Elżbietę Śliwkę. Następnie nagrodzono uczniów za udział w konkursach. Akademia została zwieńczona życzeniami, które złożyli przedstawiciele samorządu uczniowskiego oraz Pani Dyrektor Joanna Sobczyk. Następnie wszyscy uczniowie udali się na wigilijki klasowe, w trakcie których prezentowali przygotowane wcześniej kolędy oraz wspólnie zasiedli przy świątecznym stole.

Chór „Stalmacha” sprawia radość

Swego rodzaju tradycją związaną ze Świętami Bożego Narodzenia są wyjazdy
chóru szkolnego Liceum Ogólnokształcącego im. Pawła Stalmacha w Wiśle, by dzielić się radością z innymi. W tym roku nasza grupa, pod kierunkiem p. Elżbiety Śliwki, wystąpiła w Domu Spokojnej Starości w Ustroniu. Kolędy przygotowane przez chór oraz deklamowane wiersze i opowiadania wprowadziły słuchaczy w świąteczną zadumę. Po raz kolejny nasza młodzież mogła przekonać się, ile satysfakcji daje sprawianie radości innym.

Magia Świąt Bożego Narodzenia

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas dla wielu ludzi. Tradycją wiślańskiego Liceum stał się grudniowy wyjazd na Jarmarki Bożonarodzeniowe do Wiednia. Również w tym roku grupa młodzieży wraz z opiekunami podziwiała piękno stolicy Austrii: katedrę św. Szczepana, Hofburg, Muzeum Historii Naturalnej i Muzeum Historii Sztuki, pięknie przystrojone ulice
i największy wiedeński „Christkindlmarkt” usytuowany w parku przed zabytkowym Ratuszem. Radosnych Świąt!
Janina Podżorska

1B na ATH

Dnia 12 grudnia uczniowie klasy 1B udali się do Bielska-Białej. Pierwszym punktem programu wycieczki był seans filmowy "Morderstwo w Orient Expressie" w kinie Helios. Wszyscy z zaciekawieniem oglądali ten wciągający kryminał, którego zakończenie zaskoczyło wszystkich. Kolejnym punktem programu był wykład na Akademii Techniczno-Humanistycznej organizowany przez bibliotekę tej uczelni. Wykład pt:"Kosmiczne technologie wokół nas" poprowadził znany popularyzator nauki, fizyk i dziennikarz, dr Tomasz Rożek.


bip
Dane Adresowe:
43-460 Wisła
Plac B.Hoffa 5
Tel. +48 33 855 20 44
www.lowisla.pl
lowisla@op.pl