facebook
E-dziennik

Erasmus+, Humenne na Słowacji

W dniach 8-12 października 2018r. grupa naszych uczniów: Natalia, Julia, Łukasz
i Szymon oraz p. dyrektor Joanna Sobczyk i p. Krystyna Cieślar uczestniczyli
w kolejnym spotkaniu projektowym HEAL w ramach programu Erasmus+, tym razem w Humenne na Słowacji. Oprócz zajęć, związanych z realizacją projektu, mieliśmy okazję zwiedzać Humenne i okolice oraz integrować się i szkolić nasz angielski. Spotkaliśmy się z koleżankami i kolegami z partnerskich szkół: Niemiec, Włoch, Węgier i Słowacji. Wróciliśmy do szkoły z nowymi zadaniami i pomysłami na dalszą realizację projektu oraz z cudownymi wspomnieniami. Już nie możemy się doczekać następnego spotkania, które odbędzie się we Włoszech.

Sztafetowe biegi przełajowe Cieszyn

10 października 2018 roku w Cieszynie na stadionie „Pod Wałką” odbyły się Sztafetowe Biegi Przełajowe chłopców i dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych powiatu Cieszyńskiego. W rywalizacji wzięły udział następujące szkoły: II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Cieszynie, I Liceum Ogólnokształcące im. Antoniego Osuchowskiego w Cieszynie, Liceum Ogólnokształcące im. Pawła Stalmacha w Wiśle, Zespół Szkół im. Władysława Szybińskiego W Cieszynie, Zespół Szkół Technicznych w Cieszynie, Zespół Szkół Budowlanych w Cieszynie, Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych im. Macierzy Ziemi Cieszyńskiej w Cieszynie oraz Zespół Szkół Technicznych w Ustroniu.

W grupie dziewczyn zwyciężyło I Liceum Ogólnokształcące im. Antoniego Osuchowskiego w Cieszynie, nasze dziewczyny zajęły 4 miejsce. W grupie chłopców zwyciężył Zespół Szkół Technicznych w Cieszynie, nasi reprezentanci zajęli 8 miejsce.

Indywidualne wyniki naszych uczniów:

Dziewczyny:
1. Rachela Kocima 2:40s
2. Laura Kotrys 2:31s
3. Natalia Sewastynowisz 2:47s
4. Żaneta Fober 3:07s
5. Dżesika Cieślar 2:36s
6. Anita Głąbek 2:35s

Chłopcy:
1. Jakub Kaleta 4:55s
2. Jakub Szarzec 5:18s
3. Michał Greń 5:07s
4. Paweł Krawczyk 5:29s
5. Jakub Kruczek 5:01s
6. Mateusz Worek 6:06s

Integracja wiślańskiego Liceum

Co roku integracja pierwszoklasistów naszego Liceum połączona jest ze sprzątaniem beskidzkich szlaków turystycznych, które miało miejsce w słoneczne dopołudnie 5 października. Podsumowaniem akcji dla całej szkolnej społeczności było wspólne grillowanie na terenie wiślańskiego Nadleśnictwa, a także przyjęcie nowych uczniów do licealnego grona. Zabawy przygotowane przez samorząd szkolny, pyszne kiełbaski i oscypki z pewnością wprawiły w dobre humory wszystkich uczestników.

Pierwszaki się integrują

Motocykliści, strażacy, zapaleni sportowcy, członkowie zespołów regionalnych, aktorzy, recytatorzy - to tylko niektóre wyróżniki nas, tegorocznych pierwszoklasistów. Na naszą pierwszą wspólną wycieczkę udaliśmy się 27-28 września na Przysłop. Chatka Nadleśnictwa Wisła okazała się znakomitym miejscem, by lepiej się poznać w trakcie różnych gier i zabaw. W ramach sprzątania beskidzkich szlaków, w czwartkowe popołudnie, weszliśmy na szczyt Baraniej Góry, a w piątek przemierzyliśmy trasę wzdłuż Czarnej Wisełki. Teraz z niecierpliwością czekamy na spotkanie z kolegami ze starszych klas w ramach szkolnego rajdu integracyjnego.

Powiatowe Zawody Lekkoatletyczne

Dnia 19.09.2018r. w Wiśle na obiektach OS "START" odbyły się Powiatowe Zawody LA dziewcząt i chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych. W rywalizacji wzięły udział następujące szkoły: II LO Cieszyn, I LO Cieszyn, LO Wisła, ZS im. W. Szybińskiego Cieszyn, ZST Cieszyn, ZSB Cieszyn, oraz ZSEG Cieszyn.

W grupie dziewczyn zwyciężyło II LO w Cieszynie, nasze dziewczyny zajęły 4 miejsce. W grupie chłopców zwyciężył ZS im. Wł. Szybińskiego, nasi reprezentanci zajęli 7 miejsce.


bip
Dane Adresowe:
43-460 Wisła
Plac B.Hoffa 5
Tel. +48 33 855 20 44
www.lowisla.pl
lowisla@op.pl