facebook
E-dziennik

Sadzimy LAS!

Młodzież pracująca w projekcie „Health, environment and life” z programu Erasmus + przy współpracy z Nadleśnictwem Wisła postanowiła poznać tajniki powstawania beskidzkich lasów.
W piątek 8 czerwca spotkaliśmy się z pracownikami Nadleśnictwa Wisła w szkółce leśnej na Wierch Czadeczce, gdzie szczegółowo zapoznaliśmy się z procesem stratyfikacji nasion, przygotowaniem podłoża i wysiewem do specjalnych inspektów. Następnie uzbrojeni w profesjonalny sprzęt  oraz sadzonki jodły, poszliśmy do wyznaczonego przez leśników obszaru, aby posadzić nowy las!
Efekty naszej działalności możecie zobaczyć na zdjęciach.

Muzyczna profilaktyka w „Stalamchu”

W ostatnim dniu maja uczniowie naszej szkoły oraz młodzież z gimnazjum i szkoły podstawowej nr 1 w Wiśle uczestniczyli w słowno-muzycznym programie profilaktycznym prowadzonym przez Grzegorza „Ornette” Stępnia basistę zespołu Oddział Zamknięty.
Muzyk rozmawiał z młodzieżą o wartościach i pasjach, które pomagają nam w życiu dokonywać właściwych wyborów oraz chronią nas od zagrożeń związanych z substancjami psychoaktywnymi oraz cyberprzemocą. Uczniowie mogli również usłyszeć kilka ciekawych utworów muzycznych pochodzących z autorskiej płyty Grzegorza Stępnia „ Twarzą w twarz” oraz z repertuaru, który gra „Oddział Zamknięty”.

Młodzież z wiślańskiego LO na Węgrzech

Od 14 do 18 maja br. uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Pawła Stalmacha w Wiśle wraz z nauczycielami przebywali na Węgrzech. Wyjazd został zorganizowany w ramach projektu „Health, environment and life” Programu Erasmus +, który jest realizowany wspólnie z 4 krajami europejskimi – Węgrami, Niemcami, Słowacją i Włochami.

15 Rajd Górski im. Jerzego Kukuczki

Dnia 18.05.2018r. Odbył się 15. Rajd Górski im. Jerzego Kukuczki. W rajdzie wzięło udział czterech uczniów, którzy reprezentowali SKKT „Smyki” przy LO w Wiśle. Opiekunem był Jan Jurczyński.

Testy sprawności fizycznej do klasy sportowej


bip
Dane Adresowe:
43-460 Wisła
Plac B.Hoffa 5
Tel. +48 33 855 20 44
www.lowisla.pl
lowisla@op.pl