facebook
E-dziennik

"Lalka" w wykonaniu sportowców

Już w najbliższy wtorek 24 kwietnia zapraszamy Rodziców, Absolwentów, Sympatyków naszego Liceum oraz Miłośników literatury i teatru na spektakl na podstawie fragmentów "Lalki" Bolesława Prusa. W aktorów wcielą się ponownie uczniowie klasy 2a o profilu sportowym. Przedstawienie odbędzie się w sali Domu Zborowego w Wiśle o 16:00.

Sportowcy aktorami? W wiślańskim Liceum... tak!

Czy lektura szkolna może zaciekawić i bawić? Klasa sportowa Liceum Ogólnokształcącego im. Pawła Stalmacha w Wiśle przekonywała, że tak! Od dłuższego czasu trwały intensywne próby przedstawienia fragmentów Lalki B. Prusa, których efekt mogła zobaczyć cała społeczność szkolna 18 kwietnia. Uczniowie klasy 2a dowiedli, że są znakomici nie tylko w różnych dyscyplinach sportowych, ale także w aktorstwie. Trud całej klasy, włożony w przygotowanie spektaklu, a także czuwającej nad scenariuszem polonistki p. Elżbiety Śliwki, został doceniony przez widzów. Mamy nadzieję, że wielu z nich mogłoby powtórzyć za Prusem, że: Kto „Lalkę” przeżył, wiele przeżył. Wszystkim Aktorom gratulujemy!

Klasa 2a zaprasza!

Czy lektura może wciągać i bawić? Klasa 2a postara się przekonać Was, że tak! Już od dłuższego czasu trwają intensywne próby przedstawienia fragmentów "Lalki" Bolesława Prusa, których efekt zobaczycie w najbliższą środę.

Dzień otwarty LO Wisła

Uczta dla ducha w wiślańskim Liceum

W dniu 9 kwietnia 2018 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. Pawła Stalmacha w Wiśle odbył się XVI Wojewódzki Konkurs Poezji Metafizycznej, organizowany wspólnie z I Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Powstańców Śląskich w Rybniku.
Ideą Konkursu jest ujawnianie poprzez poezję metafizyczną roli i znaczenia wartości duchowych w życiu człowieka, stąd też patronat nad uroczystością objęli: Arcybiskup Katowicki ks. dr Wiktor Skworc oraz Biskup Diecezji Cieszyńskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego ks. dr Adrian Korczago.
Utwory poetyckie wygłosili uczniowie z siedmiu szkół ponadgimnazjalnych, których oceniało Jury w składzie: Andrzej Warcaba – aktor Teatru Śląskiego
w Katowicach, Lidia Tarczyńska z Telewizji Polskiej Katowice oraz Joanna Klima.
Do drugiego etapu, który odbędzie się we wrześniu w Rybniku, zakwalifikowali się następujący recytatorzy:
- Zofia Gazda z V LO z Oddziałami Integracyjnymi im. J. Kukuczki w Rybniku,
- Ewelina Knopek, Marcin Michalik, Miłosz Suszka z II LO im. M. Kopernika
w Cieszynie,
- Dorota Ostrowska i Marta Tabacka z II LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im.
A. Frycza-Modrzewskiego w Rybniku,
- Wiktoria Kowalska z I LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Powstańców Śląskich w Rybniku,
- Patryk Andryszak z Technikum nr 2 im. T. Kościuszki w Rybniku,
- Agata Chmura z LO im. P. Stalmacha w Wiśle.
Wszystkim Uczestnikom oraz ich Opiekunom serdecznie gratulujemy!


bip
Dane Adresowe:
43-460 Wisła
Plac B.Hoffa 5
Tel. +48 33 855 20 44
www.lowisla.pl
lowisla@op.pl